mywaylee's Blog

Just another WordPress.com site

The Georgia Guidestones: amerykański Stonehenge…

Posted by mywaylee w dniu 20 czerwca 2011

Najdziwniejszy monument w Ameryce wznosi się nad jałowym wzgórzem w północno-wschodniej części stanu Georgia. Pięć masywnych płyt z polerowanego granitu wznosi się z ziemi na kształt gwiazdy. Płyty skalne mają 16 metrów wysokości, a cztery z nich masę większą niż 20 ton. Razem stanowią wsparcie dla ponad 12 tonowego zwieńczenia. Zbliżając się do monumentu, trudno nie zacząć natychmiast myśleć o Stonehenge w Anglii lub ewentualnie o złowieszczym monolicie z 2001: Odysei Kosmicznej. Zbudowane w 1980 roku, jasnoszare skały, cicho oczekują na koniec świata takiego jaki znamy.

Dołączona grafika

Nazywany Georgia Guidestones, monument jest wielką tajemnicą – nikt nie wie dokładnie, kto zlecił jego zbudowanie oraz dlaczego. Jedyne wskazówki dotyczące jego pochodzenia są umiejscowione na znajdującej się w pobliżu kamiennej tablicy – zawierającej jego wymiary oraz wyjaśniającej szereg skomplikowanych wycięć i otworów które odpowiadają ruchom Słońca i gwiazd a także „wskazówek” w postaci dyrektyw wyrytych w skale. Instrukcje są wyryte w ośmiu językach, od angielskiego suahili i odzwierciedlają swoistą ideologią New Age. Niektóre z nich są ogólnikowo eugenicznych (mądra reprodukcja – poprawa kondycji i różnorodności), inni określają je jako mistycyzm hippie (nagroda prawda-piękno-miłość-szukanie harmonii z nieskończonością).

Dołączona grafika
Kamienna tablica z wymiarami i informacją na temat monumentu

Według większości ustaleń – opartych na dostępnych informacjach – kamienne tablice mają za zadanie pomóc tym, którzy przeżyją zbliżającą się apokalipsę w tym, aby odtworzyć zniszczoną cywilizację. Nie wszyscy zgadzają się z tym przesłaniem. Kilka razy kamienne płyty zostały splamione poliuretanem i pomalowane w graffiti, min. „Pieprzyc Nowy Porządek Świata”.

Dołączona grafika
Graffiti na monumencie

Kimkolwiek byli anonimowi architekci monumentu, wiedzieli co robią – Pomnik jest bardzo zaawansowaną konstrukcją inżynieryjną, bezbłędnie śledzącą położenie słońca. Wzbudza również niekończącą się fascynację, dzięki starannie zaplanowanej aurze tajemniczości. Kamienna konstrukcja przyciągnęła mnóstwo wielbicieli którzy za punkt honoru uważają jej obronę przed ludźmi, którzy chcieliby ją zniszczyć. Ktokolwiek umieścił tutaj monument, rozumiał jedną rzecz bardzo dobrze: Ludzie wysoko cenią to, czego nie rozumieją co najmniej na tyle, na ile chcą wyjaśnienia.

 

 

 


Historia Georgia Guidestones rozpoczęła się pewnego piątkowego popołudnia, w czerwcu 1979 roku, kiedy to elegancki siwowłosy dżentelmen zjawił się w Elbert County, i udał się do biura Elberton Granite Finishing, i przedstawił się jako Robert C. Christian. Twierdził, że reprezentuje „małą grupę lojalnych Amerykanów”, którzy planują instalację niezwykle dużego i złożonego kamiennego pomnika. Christian przyszedł do Elberton – siedziby hrabstwa oraz granitowej stolicy świata, ponieważ uważał, że w jego kamieniołomach produkowane są najlepsze kamienie na całej planecie.

Joe Fendley, prezes Elberton Granite, pokiwał głową z roztargnieniem, rozproszony przez pośpiech związany z przygotowywaniem tygodniowego wynagrodzenia dla pracowników. Lecz kiedy Christian zaczął opisywać projekt pomnika, Fendley gwałtownie wstrzymał swoją pracę. Starszy człowiek pytał go o zrobienie kamiennych płyt, nie tylko większych niż te, które dotychczas były wydobywane w hrabstwie, lecz również chciał aby zostały pocięte, wykończone i zmontowane w jakiś ogromny przyrząd astronomiczny.

Do czego miała by służyć ta konstrukcja – zapytał Fendley. Christian wyjaśnił, że struktura miała by służyć jako kompas, kalendarz i zegar. Byłoby tam również zestaw wygrawerowanych instrukcji napisany w ośmiu największych światowych językach. Konstrukcja musiała być w stanie wytrzymać najbardziej katastrofalne zdarzenia, dzięki czemu rozproszone resztki ludzkości będą w stanie skorzystać z tych przewodników w celu odbudowania cywilizacji lepszej niż ta, który miała zniszczyć samą siebie.

Co najdziwniejsze, Christian podał wymiary monumentu w skali metrycznej, co było raczej niezwykłe w USA w 1979 roku.

Fendley powiedział później, że cena którą podał była „sześciocyfrowa”. Christian zapytał gdzie Fendley ma konto, a następnie opuścił biuro, aby go spotkać się z bankierem. Trzydzieści minut później Christian został przyjęty przez Wyatta C. Martina, prezesa Granite City Bank. Christian wyraził potrzebę zachowania tajemnicy na temat projektu, w tym również o tym, że fundusze zostaną przekazane do Martina z wielu różnych banków na terenie całego USA. Jako bankier, Martin wymagał, aby Christian przedstawił mu swą prawdziwą tożsamość, którą Christian potwierdził, i zgodził się otrzymywać w absolutnej tajemnicy. Martin zgodził być się przedstawicielem Christiana w celu zarządzania projektem w przyszłości. Christian następnie opuścił Martina, od tego momentu tylko z nim korespondując, często z różnych miast.

Budowa Kamieni Przewodnich rozpoczęła się latem 1979 roku. Firma Fendleya dokładnie udokumentowała postęp prac setkami zdjęć.

Fendley i Martin pomogli Christianowi znaleźć odpowiednie miejsce dla monumentu w Elbert County: płaskie wzgórze wznoszące się ponad pastwiskami Double 7 Farms, z widokami we wszystkich kierunkach. Za 5.000 dolarów, właściciel Wayne Mullinex podpisał akt sprzedaży działki o powierzchni 5 akrów. Oprócz płatności, Christian przyznał prawo do wypasu bydła dla Mullinexa i jego dzieci, a firma Mullinexa rozpoczęła budowanie fundamentów pod Kamieni Przewodnich.

Astrologiczna specyfikacja Kamieni Przewodnich była tak skomplikowana, że Fendley musiał skorzystać z usług astronoma z University of Georgia w celu realizacji projektu. Cztery zewnętrzne kamienie miały być zorientowane według granic rocznej wędrówki słońca. Środkowa kolumna potrzebowała dwóch precyzyjnie skalibrowanych cechy: otworu, przez który Gwiazda Północna byłby widoczna w każdym czasie, oraz otworu dostosowanego do położenia słońca podczas przesileń i równonocy. Głównym elementem zwieńczenia był 7 \ 8-calowy otwór, przez który wiązka światła słonecznego przechodzi w południe każdego dnia, świecąc na środek kamienia, wskazując dzień roku.

Dołączona grafika

Monumentalna precyzja

– Monument umiejscowiony jest w najwyższym punkcie hrabstwa Elbert i jest zorientowana tak, aby śledzić ruch Słońca w kierunku wschód – zachód przez cały rok.

Dołączona grafika

– W dniu równonocy i przesilenia, zwiedzający, którzy staną po zachodniej stronie „otworu słonecznego”, widzą wschód słońca ponad linią horyzontu

– Otwór znajdujący się na poziomie wzroku pośrodku centralnego kamienia, pozwala osobom znajdującym po południowej stronie monumentu zlokalizować Polaris

Głównym elementem monumentu jest 10 dedykacji wyrytych na obu zewnętrznych powierzchniach kamiennych płyt, w ośmiu językach: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim, chińskim, arabskim, hebrajskim, hindi i suahili.
Na zwieńczeniu monumentu wyryte jest przesłanie przy użyciu hieroglifów egipskich, klasycznej greki, sanskrytu i babilońskich tabliczek z pismem klinowym. Organizacja Narodów Zjednoczonych dostarczyła kilka tłumaczeń pod warunkiem, że niektóre tłumaczenia (w tym te w wymarłych językach), zostaną wyryte w granicie i wypełnione piaskowcem.

Oto niektóre z przesłań wyrytych na monumencie:

 • Utrzymujcie populację poniżej 500 mln w trwałej równowadze z przyrodą.
 • Zarządzajcie mądrze reprodukcją — wzmacniając sprawność i zróżnicowanie.
 • Zjednoczcie ludzkość nowym, żywym językiem.
 • Obchodźcie się ze swą pasją, wiarą, tradycją i całością rzeczy ze spokojem rozumu.
 • Chrońcie ludzi i narody uczciwymi prawami i sprawiedliwymi sądami.
 • Pozwólcie rządzić się każdemu narodowi rozwiązując zewnętrzne kłótnie w sądzie międzynarodowym.
 • Unikajcie niepotrzebnych praw i bezużytecznych urzędników.
 • Równoważcie prawa jednostki z obowiązkami wobec społeczeństwa.
 • Ceńcie prawdę, piękno, miłość, poszukiwanie harmonii z Nieskończonością.
 • Nie bądźcie rakiem na Ziemi — pozostawcie miejsce dla natury, pozostawcie miejsce dla natury.

Całość przykryta jest kolejną granitową płytą zawierającą krótką sentencję w językach wymarłych: babilońskim piśmie klinowym, starożytnej grece, sanskrycie i w egipskich hieroglifach:Nigdy nie udało się ustalić, kim był Robert C. Christian, oraz czy był tylko jedną osobą zaangażowaną w projekt.
Zwolennicy teorii spiskowych, uważają, że typ użytego granitu – Pyramid Blue – sugeruje motywy masońskie.

Spoglądając na powyższe wskazania można odnieść wrażenie jakby odrębności twórców tego przekazu w stosunku do nas, jego odbiorców. Nie bądźcie rakiem na Ziemi… niczym w filmowym Matriksie: Human beings are a disease, a cancer of this planet, you are a plague, and we are the cure. Słowa kierowane do przyszłych pokoleń czy do obecnych? Uwagę zwraca skrajny ekologizm, czyli zespół poglądów, których istotą jest przeciwdziałanie niszczeniu środowiska: na pierwszym miejscu postawiono kwestię przeludnienia i reprodukcji. „Utrzymujcie populację ludności poniżej 500 mln w trwałej równowadze z przyrodą” — w momencie gdy pisano te słowa ludzkość przekraczała 4,5 mld mieszkańców naszej planety. Jednocześnie kwestie ochrony środowiska i przeludnienia stanowiły jedne z głównych problemów końca lat 70. W 1980 r. powstała pierwsza partia „Zielonych”, w 1971 — Greenpeace. Kissinger otwarcie opowiadał się za polityką depopulacyjną w krajach III świata…

Co jest jeszcze warte uwagi? Obelisk posiada szereg korelacji astronomicznych, wskazanych zresztą przez samych projektantów w tablicy erekcyjnej, wmurowanej w podłoże w dniu 22.3.1980 r. Poszczególne boki budowli oraz szczelina wykuta w środkowym bloku wskazują na wschody i zachody Słońca w dni przesileń wiosennych i zimowych. Kanał biegnący przez jeden z bloków wyznacza pozycję Gwiazdy Północnej. Otwór wykuty w kamiennym zadaszeniu stanowi rodzaj kalendarza słonecznego — w każde południe promienie Słońca wpadając przez niego oświetlają centralny kamień na określonej wysokości, co pozwala określić aktualny dzień roku, stąd też pomnik nazywany jest przez wielu „amerykańskim Stonehenge”.

Kim są twórcy tego monumentu? Pomimo upływu prawie 30 lat od jego postawienia nikt tego nie wie, a ci co wiedzą (bankierzy z Elberton) milczą jak grób. Dla jednych jest to dzieło megalomanów niemających co robić z gotówką i wolnym czasem, dla innych — mniej lub bardziej szalonych okultystów, masonów, różokrzyżowców, iluminatów (a jak!), członków amerykańskiego, elitarnego zakonu Skull&Bones, ekoterrorystów, czy nawet… kosmitów! Może zamiast szukać twórców powinniśmy bardziej zastanowić się nad przesłaniem?
Tłumaczenie i opracowanie tematu na podstawie:

http://skeptoid.com/episodes/4198

http://www.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones?currentPage=4

Obrazek

Komentarzy 8 to “The Georgia Guidestones: amerykański Stonehenge…”

 1. mgrabas said

  http://7777777blog.wordpress.com/2011/05/21/oni-chca-zabic-ciebie-i-twoich-bliskich/

 2. LUDZIE LUDZIOM TO SIE POWTARZA .CZLOWIEK A JEGO ODBICJE TO DESTRUKCJA ,WLADZA,CHEC KONTROORZY ZYWIA SIE LI A MOZE BYC JNACZEJ.
  TO CO ICH KIERUJE NA DROGE ZLA TO OBCY KTORZY ZYWIA SIE NEGATYWNA ENERGIA A ZARAZEM CZEKAJA NA SAMOZNISZCZENIE I WEJSCIE ZA KORTYNY W ODPOWIEDNIM MOMENCIE BY WZJASC SOBIE TO CO BEDA UWAZALI ZE JEST DLA NICH COS WARTE
  SA JAK PIJAWKI ,KLESZCZE,WAPIRY ENERGETYCZNE SA WSROD NAS POD POSTACJA LUDZKA WMIESZNAI W TLUMY I ZASADAJACE NA SZCZTNYCH STANOWISKACH
  ROZEJRZYJCIE SIE WOKOL SIEBIE JAKA ATMOSFER NIEKTORZ WYWOLUJA I JAK ENERGIA EMANUJA TO SA ZNAKI ROZPOZNAWCZE
  C.D.N.

 3. Daniel said

  http://bankowaokupacja.blogspot.com/2011/06/swiat-na-krawedzi.html

 4. Slawek said

  Podaj mape dojazdu do tego pomnika,jakos nikt nigdzie jej nie zamieszcza – miasto Elberton jest dosc rozlegle ,jak z niego dojechac pod pomnik (ulice,numery drog ,lokalizacja wzgorza obok jakiej numerowanej drogi – chce tam dojechac .
  Co dziwne miasto do tej pory nie ma planu ulic i drog a ludzie nic nie slyszeli o takim pomniku.
  Co jest grane ?

 5. alexirin said

  ONZ pyta: Ile osób może żyć na Ziemi?”

  jak to ile? 500 milionów. widziałem wyryte w kamieniu… .. .

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/onz_pyta_ile_osob_moze,p146378796

  Obłędne pragnienia elit wideo: chcą ograniczyć populację świata o 90 proc.!

  http://www.sekretyameryki.com/index.php/obledne-pragnienia-elit-wideo-chca-ograniczyc-populacje-swiata-o-90-proc/

 6. alexirin said

  centrum amerykańskiego centrum przemysłu samochodowego. Od kilkunastu lat populacja mieszkańców regularnie się kurczy, opustoszały całe dzielnice, wyburzane są domy. depopulacja pełną gębą ……………

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: